Čokoládové tyčinky

 

Čokoládové tyčinky z kvalitního kakaa do každé kabelky a kapsy.

 

Čokoládové tyčinky: Potěšení do práce i na cesty

 

Není nad odpolední kávu s něčím sladkým k zakousnutí. A jak jistě uznáte, během odpolední siesty nesmí chybět alespoň jedna čokoládová tyčinka. Kde se vzaly a proč nám tolik chutnají? To se dozvíte v tomto článku.

Čokoládové tyčinky jsou skvělým pomocníkem i na cestách, když potřebujete doplnit energii, nebo zvednout náladu. Jejich balení je malé a kompaktní, takže se vejde i do těch nejmenších zavazadel. Svoji porci štěstí tedy můžete mít kdykoliv po ruce.

Proč jsou čokoládové tyčinky takový fenomén? A odkud se vlastně vzaly? Čtěte dál a dozvíte se to.

Je libo čokoládovou tyčinku?

 

Čokoládové tyčinky poprvé spatřily světlo světa v druhé polovině 19. století. Čokolatiér Joseph Fry přišel na nový způsob zpracování čokoládové hmoty, která se najednou stala vhodná pro výrobu čokoládových tabulek.

Bez tohoto vynálezu bychom se dnešních čokoládových tyčinek nejspíše nedočkali.

Ke konci 19. století bylo na světě hned několik firem, které mezi sebou neustále soupeřily a snažily se přijít s originálním čokoládovým produktem (jmenovat můžeme například Nestlé, Catbury, Fry’s nebo Hershey’s).

Opravdovou popularitu však čokoládové tyčinky získaly až ve 30. letech minulého století. (Například taková Snickers spatřila světlo světa v roce 1930).

Dnes, když se rozhodnete sáhnout po čokoládové tyčince, můžete si vybrat z celé řady příchutí. Mezi ně patří tyčinky s náplní z:

  • ořechů
  • kávy
  • marcipánu
  • karamelu
  • cereálií
  • kokosu
  • mentolu

A mnoha dalších ingrediencí, které zjemňují, nebo naopak zvýrazňují chuť čokolády.

Plánujete dlouhou cestu, nebo jen chcete doplnit zásoby ve svém kancelářském šuplíku? Vyberte si z naší nabídky tyčinek tu, která s vámi prožije den. Výbornou (a i o něco zdravější) alternativou čokoládových tyčinek jsou také mandle v čokoládě. Ideální na dobití energie a přitom plné zdraví jsou kakaové boby v čokoládě. Vyzkoušejte, že sbalit energii na cesty jde i jinak :-)

 

Nejprodávanější

34
3513435
Značky
Speciální

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.