Čokoládové pralinky

ČOKOLÁDOVÉ Bonbóny Bez lepku a bez palmového oleje

Pralinky Venchi 18-10-2


Vychutnejte si čokoládové pralinky z prvotřídních ingrediencí.
Z kakaových bobů nejvyšší kvality, lískových oříšků I.G.P. Piemont a olivového oleje. 
Od prémiové italské značky Venchi s tradicí od roku 1878.
Protože Italové umějí žít. Naplno. A když jíst, tak dobře. A když vařit, tak jednoduše. Z pár ingrediencí, ale v té nejlepší kvalitě. V jednoduchosti je síla.

Poznámka k objednávání:
Pokud si k bonbónům objednáte i dárkovou krabičku, zabalíme vám všechny objednané bonbóny do ní.
Pokud chcete bonbóny zvlášť, nebo zabalit určitým způsobem, uveďte to prosím do poznámky v objednávce. 

 

Čokoládové pralinky: Luxus, který potěší vaše smysly

 

Čokoládové pralinky má rád takřka každý. Rádi je kupujeme jako dárek pro naše nejbližší, ale ještě raději nějaké sami dostáváme. Luxusní čokoládové pralinky si v kategorii dárků vybudovaly silnou pozici, se kterou jen tak něco nepohne. Víte, jaké existují druhy pralinek a proč jsou stále tak oblíbené?

Kdo někdy prošel kolem obchodu s čokoládou, jeho pohled se zcela určitě stočil do prosklené vitríny v blízkosti pokladny. Právě na tomto místě se totiž obvykle nachází řada čokoládových pralinek, které tolik upoutávají naši pozornost.

Některé z nich jsou kulaté, jiné mají tvar čtverce či trojúhelníku. K vidění jsou kousky z bílé, mléčné i kvalitní tmavé čokolády, často zdobené ořechy, mandlemi, karamelem a mnoha dalšími vybranými ingrediencemi.

Ačkoliv vám v tomto článku neprozradíme, která z pralinek je úplně ta nejlepší, povíme si něco o různých typech pralinek a o tom, jak je bezpečně poznáte mezi ostatními.

Není pralinka jako pralinka

Slovo pralinka má v různých zemích různý význam. A i když by se vám mohlo zdát, že se od sebe příliš neliší, opak je pravdou. Pod různými pojmy se totiž často skrývají i úplně jiné recepty na jejich výrobu.

Francouzské pralinky

Pokud byste o čokoládovou pralinku požádali ve Francii, dostali byste oříškovou či mandlovou cukrovinku, která bude obalená ve zkaramelizovaném cukru. Teprve o něco později se začaly ořechy a mandle v cukru pojit i s čokoládou. (Původní verze mandlí a ořechů v cukru se i dnes často používá ke zdobení dortů, zmrzliny a dalších dezertů.)

Belgické pralinky

Pokud byste jeli do Belgie a chtěli byste ochutnat tradiční belgické pralinky, pak očekávejte pralinky z luxusní belgické čokolády, plněné jemným a poddajným krémem. (Tento typ pralinek byl představen v roce 1912 mistrem Jeanem Neuhausem II.) Také ale můžete dostat stejnou pralinku, jako ve zbytku Evropy (viz následující odstavec). Pokud tedy budete v Belgii, je nutné svůj požadavek přesně specifikovat.

Oproti jiným typům pralinek se ty belgické tak striktně neřídí původními tradicemi. Uvnitř pralinek se často nachází:

  • ořechy
  • marcipán
  • slaný karamel
  • káva
  • likéry

Pralinky v jiných státech Evropy

Pokud byste si o čokoládovou pralinku řekli v Německu, Holandsku nebo Anglii, dostali byste čokoládový bonbón, který je plněný pralinkovou náplní (které se jinak říká ganáž).

Americké pralinky

A nakonec, pokud byste se rozhodli zakoupit čokoládové pralinky v Americe, očekávejte pekanové ořechy či mandle obalené v jemném smetanovém krému. Oproti evropským pralinkám se jejich konzistence více přibližuje fondánu.

Pralinka pro každou příležitost

Čokoládové pralinky jsou velmi chutné a zároveň vysoce reprezentativní. V Le Chocolat si můžete si vybrat některé z našich hotových pralinek, které odebíráme od prémiových italských značek Venchi a Caffarel. (O historii těchto čokoládoven si můžete přečíst v naší sekci Čokoládovny.)

Všechny pralinky jsou vyrobené z prvotřídních ingrediencí, jakými jsou kakaové boby nejvyšší kvality, lískové oříšky I.G.P. Piemont a olivový olej. Velmi si zakládáme na tom, že námi dodávané pralinky jsou bez palmového oleje a bez lepku, takže jsou vhodné i pro celiaky.

Věříme, že ty nejlepší pralinky vznikají z jednoduchých spojení a malého množství ingrediencí té nejvyšší kvality.

V současné době si u nás můžete vybrat pralinky s příchutí:

  • tiramisu
  • cappuccino
  • espresso
  • créme brulé
  • pistácie

a mnoha dalších

Chcete koupit pralinky jako dárek? Nepřehlédněte naši nabídku bonboniér a dárkových balíčků, kde najdete pralinky a mnohem více čokoládových dobrot pro vaše blízké.

 

 

Nejprodávanější

10
7511075
Značky
Speciální
Typ bonbónu

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.