Mamacoffee

Mamacoffee – praží kávu s příběhem!

mamacoffee jiriho z podebrad

Mamacoffee je oblíbená česká pražírna kávy. Momentálně provozuje 5 kaváren a vlastní řemeslnou pekárnu. Tu první, v pražské Londýnské ulici otevřeli v roce 2008. A hned k tomu přišla i pražírna kávy. A věřte nebo ne, byla to jedna z prvních pražíren výběrové kávy a nejstarší férová pražírna ve střední Evropě.

Proč je káva mamacoffee vždy čerstvá?

  • protože si ji praží sami
  • vybírají si osobně z posledních sklizní drobných farmářů
  • nabídka je sezónní a pravidelně se mění 

#ShowMore#

 


Příběh kávových zrnek mamacoffee

mama-coffee

 V mamacoffee mohou o každém zrnku kávy vyprávět. A také téměř o každém farmáři. Vždyť se s mnohými osobně potkávají. A váží si jejich práce a zajímají je jejich osudy. Protože i ty se vtisknou do zrnka a do každého šálku kávy. Každodenní strasti a radosti lidí, kteří se dotknou kávového zrnka se vlijí do vašeho šálku kávy. Zrnka mamacoffee pomáhají farmářům poslat jejich děti do škol, rozvíjet vlastní farmu a chovat se šetrněji k životnímu prostředí. Protože co zemi dáte, to se vám vrátí. 

O tom je také myšlenka fair trade. A společnost značky mamacoffee Fair balírna, s. r. o. Jejich produkty "Zrnka kávy" sledují od začátku jejich cesty. Klíčový je pro ně důstojný, férový obchod, jež zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v chudých rozvojových zemích. Tak aby lidé, kteří pěstují a sklízí kávu měli důstojnou práci a život a firma nepodporovala tzv. novodobé otroctví. 

Žádné produkty značky Mamacoffee nebyly nalezeny...