Čokoláda s mandlemi

mandlová čokoláda

 

Když se perfektně opražená celá mandle potká s čistou tmavou nebo mléčnou čokoládou, výsledkem je láska na první křupnutí.

A navíc, mandle mají prokazatelně pozitivní vliv na lidské zdraví.
Naordinujte si je ve výběrové čokoládě od prémiových značek.
Tak začněte s terapií ještě dnes.

 

Mandlová čokoláda: Dopřejte si lahodné potěšení

 

Pokud chcete potěšit sebe či své blízké opravdu luxusní čokoládou, pak byste měli sáhnout po čokoládě s kousky mandlí. Jsou nejen hříšně dobré, ale mají i pozitivní vliv na lidské zdraví.

Mandle zastávají v cukrářské výrobě i v čokoládovém průmyslu takřka nepostradatelnou roli. Často je objevíte v nejrůznějších čokoládách i dezertech. Zároveň si však oproti jiným ořechům zachovávají určitý punc luxusu.

Čím jsou mandle tak zvláštní a proč se staly nedílnou součástí čokolád? 

Příběh mandle

 

Možná jste to nevěděli, ale mandle ve skutečnosti není tím, čím se zdá být. Mnoho lidí mandli považuje za ořech. Ve skutečnosti je to však semeno. Ještě zvláštnější je fakt, že nejbližší příbuzné mandlí jsou meruňky.

Do Evropy k nám tahle lahůdka přicestovala ze zemí Blízkého východu a zůstala v našich srdcích už navždy.

Mandle od té doby najdete v celé řadě čokolád, obalené v mléčném lanýži či jsou středem mnoha čokoládových bonbónů. Mandlemi ale můžete i ozdobit moučníky, pečivo a dorty, pít je jako likér či z nich vyrobit populární makronky.

Vliv mandlí na lidské zdraví

 

Stejně jako mnoho jiných ingrediencí, i mandle mají nepopiratelně pozitivní vliv na lidské zdraví. Což je o důvod víc, proč byste měli mandlovou čokoládu pravidelně zařazovat do svého jídelníčku. Samozřejmě, z čistě léčebných důvodů.

Mezi pozitivní účinky mandle patří:

  • Vysoký obsah antioxidantů, které bojují proti působení volných radikálů v těle.
  • Mají vysoký obsah vitamínu E, který je výbornou prevencí proti Alzheimerově chorobě.
  • Sníží vám tlak.

Jestli-že jsme vás právě navnadili, můžete si u nás vybrat z široké nabídky mandlových čokolád. Mezi nimi najdete:

A mnoho dalších laskomin.

Ochutnejte některou z mandlových čokolád ještě dnes. Prospějí vašemu zdraví a zaručeně vám zvednou náladu. Tak proč to nezkusit?