Čokoláda bez lepku

125 položek celkem
Venchi čokoláda Cremino Pistácie
129 Kč
116211
Le Chocolat horka cokolada 70
109 Kč
3477
Simon Coll cokolada 99 kakao
79,90 Kč
5566
Hachez mini origin
65 Kč
3510
Hachez mini vysokoprocentni 3511
Ajala cokolada chilli
Tip
95 Kč
2762
Ajala cokolada kakaove nibsy
Tip
3509
Ajala cokolada kokos ananas 45g
Tip
95 Kč
3508
Nahoru
Další produkty

100 procent srdce

Čistá kvalitní čokoláda je PŘIROZENĚ BEZLEPKOVÁ.
Obsahuje pouze kakao (tj. kakaovou hmotu nebo prášek a kakaové máslo) a cukr. Mléčná čokoláda pak ještě navíc sušené mléko.

Kvalitní čokolády se nemusíte vůbec vzdávat. Ať už trpíte intolerancí na lepek, nebo jste se pro vyřazení lepku z vašeho jídelníčku jednoduše rozhodli. Kakao, a tedy i kvalitní čokoláda jsou považovány za superpotravinu a do vyvážené stravy v rozumném množství určitě patří.

Vyberte si z naší široké nabídky kvalitních čokolád bez lepku.

#showmore#

A nemusíte se omezovat jen na tabulkové čokolády, pochutnat si můžete i na výjimečných pralinkách bez lepku i palmového oleje.

Je každá čokoláda bezlepková? Jakou čokoládu vybrat?

 

Pouze čistá čokoláda je přirozeně bezlepková

Vyrábí se z kakaových bobů a cukru. Navíc může obsahovat sušené mléko (pokud je mléčná) a někdy také vanilku a sójový lecitin. Žádná z těchto ingrediencí neobsahuje lepek. Tyto kvalitní čokolády jsou navíc zdraví prospěšné. Kakao obsahuje antioxidanty, minerály a vitamíny, díky kterým se řadí mezi superpotraviny. Čím více kakaa čokoláda obsahuje, tím lépe.

Při bezlepkové dietě se nemusíme bát dokonce ani bílé čokolády. Čokolády od dobrých výrobců obsahují pouze výše zmíněné ingredience a mají vysoký podíl kakaového másla. U nich jen pozor na obsah cukru. Pokud jste se rozhodli vyřadit ze své stravy lepek úmyslně, pravděpodobně vám záleží i na množství cukru, které zkonzumujete. Čas od času si ale jistě můžete dopřát i dobrou bílou čokoládu.

Stopy lepku

Obsah "dobrých ingrediencí" ale bohužel někdy nestačí. Záleží totiž i na prostorách a zařízení, kde se čokoláda vyrábí. Pokud se na stejné lince vyrábí např. i čokoláda s křupinkami, nemůže už výrobce označit čokoládu za bezlepkovou, protože i přes čištění strojů by mohly v jiných čokoládách stopy lepku zůstat. Při silné bezlepkové intoleranci je proto potřeba číst obal čokolády opravdu pozorně.

Na jakou čokoládu si dát pozor

Většina čokolád, které můžete zakoupit v supermarketu, bohužel bezlepková není. Není se čemu divit. Často najdete na obalu i 10 ingrediencí a první na seznamu (a tedy nejvyšší obsah) má cukr a mléko. A čím více ingrediencí, tím vyšší riziko, že lepek buď samy obsahují, nebo pocházejí z výroby, kde mohly s lepkem přijít do styku.

Lepek obsahují: 

  • čokolády s křupinkami
  • čokolády s kousky sušenek
  • čokolády z výroby, kde vznikají i jiné výrobky, které lepek obsahují

 

Vyberte u nás si z desítek kvalitních čokolád, ve kterých lepek nenajdete.