DORUČOVÁNÍ V LÉTĚ: odesíláme při teplotách do 25°C. Při teplotách 25-29°C expedujeme pouze po-čt, aby zásilky nebyly přepravovány přes víkend. Nad 30°C odesíláme pouze na přání.

Čokoláda bez lepku

100 procent srdce


Čistá kvalitní čokoláda je PŘIROZENĚ BEZLEPKOVÁ
.
Obsahuje pouze kakao (tj. kakaovou hmotu nebo prášek a kakaové máslo) a cukr. Mléčná čokoláda pak ještě navíc sušené mléko.

Kvalitní čokolády se nemusíte vůbec vzdávat. Ať už trpíte intolerancí na lepek, nebo jste se pro vyřazení lepku z vašeho jídelníčku jednoduše rozhodli. Kakao, a tedy i kvalitní čokoláda jsou považovány za superpotravinu a do vyvážené stravy v rozumném množství určitě patří.

Vyberte si z naší široké nabídky kvalitních čokolád bez lepku.

A nemusíte se omezovat jen na tabulkové čokolády, pochutnat si můžete i na výjimečných pralinkách bez lepku i palmového oleje.

 

Je každá čokoláda bezlepková? Jakou čokoládu vybrat?

 

Pouze čistá čokoláda je přirozeně bezlepková

Vyrábí se z kakaových bobů a cukru. Navíc může obsahovat sušené mléko (pokud je mléčná) a někdy také vanilku a sójový lecitin. Žádná z těchto ingrediencí neobsahuje lepek. Tyto kvalitní čokolády jsou navíc zdraví prospěšné. Kakao obsahuje antioxidanty, minerály a vitamíny, díky kterým se řadí mezi superpotraviny. Čím více kakaa čokoláda obsahuje, tím lépe.

Při bezlepkové dietě se nemusíme bát dokonce ani bílé čokolády. Čokolády od dobrých výrobců obsahují pouze výše zmíněné ingredience a mají vysoký podíl kakaového másla. U nich jen pozor na obsah cukru. Pokud jste se rozhodli vyřadit ze své stravy lepek úmyslně, pravděpodobně vám záleží i na množství cukru, které zkonzumujete. Čas od času si ale jistě můžete dopřát i dobrou bílou čokoládu.

Stopy lepku

Obsah "dobrých ingrediencí" ale bohužel někdy nestačí. Záleží totiž i na prostorách a zařízení, kde se čokoláda vyrábí. Pokud se na stejné lince vyrábí např. i čokoláda s křupinkami, nemůže už výrobce označit čokoládu za bezlepkovou, protože i přes čištění strojů by mohly v jiných čokoládách stopy lepku zůstat. Při silné bezlepkové intoleranci je proto potřeba číst obal čokolády opravdu pozorně.

Na jakou čokoládu si dát pozor

Většina čokolád, které můžete zakoupit v supermarketu, bohužel bezlepková není. Není se čemu divit. Často najdete na obalu i 10 ingrediencí a první na seznamu (a tedy nejvyšší obsah) má cukr a mléko. A čím více ingrediencí, tím vyšší riziko, že lepek buď samy obsahují, nebo pocházejí z výroby, kde mohly s lepkem přijít do styku.

Lepek obsahují: 

  • čokolády s křupinkami
  • čokolády s kousky sušenek
  • čokolády z výroby, kde vznikají i jiné výrobky, které lepek obsahují

 

Vyberte u nás si z desítek kvalitních čokolád, ve kterých lepek nenajdete.

 

 

 

 
59
999159999
Značky
 
 
 
Čokoláda podle znamení
Ingredience
Speciální
Typ
Země původu

Stránka 1 z 5 - 89 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 5 - 89 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.