Čokoláda podle znamení: Lev

Nejprodávanější

8 položek celkem

čokoláda podle znamení: Lev

Horoskopy a … čokoláda?
Že jste o tom nikdy neslyšeli? Každé znamení zvěrokruhu má své charakteristické rysy.
A věřte nebo nevěřte, pro každého z nás existuje i jeho „astrální čokoláda“. Jakou čokoládou potěšíte Lva?

Lev je ohnivé znamení Slunce zářící charismatem a přirozenou autoritou. Vyhřívá se v centru pozornosti a je rodilým a oblíbeným vůdcem. Okolí si získává svou dobrosrdečností a diplomatickým talentem.

Zrozenci Lva si potrpí na kvalitu a luxus. Tíhnou k jižanské kuchyni, která svědčí jejich temperamentu. Perfektní ingrediencí do jejich čokolády jsou citrusy a tropické ovoce. Ty rozzáří a dodají šťávu tmavé i mléčné čokoládě.
Lev je také velký patriot, hrdý na svou zemi. A o to více u nás v ČR, s dvouocasým lvem ve znaku. Čeští a moravští Lvi jsou jedni z největších podporovatelů lokálních čokoládoven.

Jeho planetou je Slunce
Jeho barvy jsou oranžová, hnědá a zlatá
Jeho kameny jsou diamant, topas, jantar, tygří oko
Jeho čokoláda je poctivá, kvalitní, se zářící svěžestí

 

ČOKOLÁDA PRO LVA (23. 7. – 22. 8.)

Věděli jste, že za první republiky bylo Československo čokoládovou velmocí? Naše země byla třetím největším zpracovatelem kakaových bobů na světě. V posledních letech se místním výrobcům daří na tuto tradici navázat. Na mezinárodních soutěžích se dokáží postavit renomovaným čokoládovnám a zvítězit s vlastní produkcí.
A (nejen) Lev je na ně patřičně hrdý.

Snad nejvíce lokálních čokoládoven se "urodilo" na Moravě. 

Brněnská čokoládovna AJALA začala vyrábět čokolády teprve v roce 2015 a už v roce 2018 z prestižních International Chocolate Awards odnesli stříbro za čokoládu "Květy a pomeranče"

Ajala cokolada kvety pomerance p

 

Další moravskou perlou je rodinná čokoládovna Herůfek z moravské Čejče. Že neznáte Čejč? Tomáš G. Masaryk se zde učil kovářem. A kam to dotáhl. A stejně tak tato malá čokoládovna. Od malovýroby čokoládových lanýžů po spolupráci s ikonickou pražskou restaurací Eska (na čokoládě s chlebem) a plavbu plachetnicí přes oceán za prapůvodními odrůdami kakaových bobů. Právě čokoláda #Mission Zero 2019 z Belize, na kterou si Herůfkovi přivezli kakaové boby z Belize na plachetnici, je perlou v nabídce této čokoládovny.

Herufek cokolada Mission Zero 70


V srdci Prahy odlévá náš čokolatiér
 tenounké tabulky čokolády Le Chocolat. Naše vlastní srdeční řada tenkých tabulek bohatě sypaných oříšky, mrazem sušeným ovocem a kořením. A pro Lva máme šťavnatou tabulku s kandovanými citrusy na extra mléčné čokoládě. Výjimečné nejen obsahem kakaa (41% versus 25% v čokoládách ze supermarketu), ale i svým zpracováním. Kakaové boby do naší čokolády jsou dlooooouze fermentované (hoví si po sklizni pod banánovými listy) a jejich aroma má tak příležitost se skutečně a přírodně rozvinout.

 LC ovoce orechy